Цей день відзначається з метою підвищення обізнаності про загрози, які несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей. Інформування про небезпеку та запобігання випадків травмування дітей вибуховими речовинами чи боєприпасами проводились у закладах освіти щорічно. Однак із початком повномасштабної війни це питання набуло особливої актуальності, адже майже щодня надходить інформація про нові жертви внаслідок детонації чи вибухів боєприпасів.
Попри отримання значної допомоги в процесі розмінування від багатьох країн-партнерів у вигляді спеціального обладнання та навчання саперів, Україна є однією з найбільш постраждалих від мін країною. Розмінування територій нашої держави може тривати декілька років. Наш регіон не є виключенням, оскільки мінна небезпека залишається дуже високою.
У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки вкотре слід нагадати всім учасникам освітнього процесу про необхідність бути максимально уважними та обережними, про дотримання правил поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
Цікаві та корисні матеріали для здобувачів освіти, освітян, батьків за посиланням.
Слід пам’ятати:
- небезпека може бути там, де її не чекаєш;
- ризик натрапити на вибухонебезпечні предмети зберігається всюди, де велися чи ведуться бойові дії;
- не зайве знати, як розрізняти вибухонебезпечні предмети, як діяти у разі їх виявлення.