Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 5 гостей.

Карта сайту

Управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради

Теги: Індустріальний

 Управління освіти адміністрації  Орджонікідзевського району Харківської міської ради здійснює керівництво навчальними закладами, які знаходяться на території Орджонікідзевського  району. Діяльність управління освіти здійснюється згідно з Конституцією, Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, голови Харківської обласної державн ої адміністрації, Харківської міської ради, Харківського міського голови, Департаменту  науки і освіти  Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти Харківської міської ради, голови адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради.

  

                        

 e-mail: ruo-ord@kharkivosvita.net.ua

Офіційний сайт управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради 

(http://ruoord.kharkivosvita.net.ua/) 

Методичний портал управління освіти

(http://ordruo.klasna.com/)

 Освітня мережа Орджонікідзевського району складається з  41 навчального закладу, у яких працюють 2257 працівників, у тому числі педагогічних працівників - 1288. Мають педагогічні звання «Заслужений вчитель України», «вчитель - методист», «старший учитель» 206 учителів,  нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» - 3 педагогічних  працівника, нагрудним знаком «Відмінник освіти України» - 107; Почесною грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України – 109.

 У районі функціонує 21 дошкільний навчальний заклад, із них:

16 ДНЗ загального розвитку;

4 ДНЗ комбінованого типу (ДНЗ №№ 232, 240, 268, 439);

1 навчально-виховний комплекс (ХНВК №15). За рішенням 18 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 20.08.2012 №798/12 змінено тип та перейменовано ДНЗ №232 з ясел-садка компенсуючого типу на ясла-садок комбінованого типу. На початок 2012/2013 навчального року відкрито додатково 1 групу у ДНЗ №240.   Рішенням 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012 № 981/12 Затишанський дошкільний навчальний заклад Кулиничівської селищної ради Харківського району Харківської області перейменовано на комунальний заклад ''Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) № 3 Харківської міської ради'' та включено до мережі ДНЗ Орджонікідзевського району м.Харкова. 

 На 1 січня 2013 року загальна кількість   груп   ДНЗ  району складає  204, в яких виховується  5022дитини.Конститутаційне право громадян на отримання загальної середньої освіти забезпечують  19 загальноосвітніх навчальних закладів,  серед них:

  - загальноосвітніх шкіл – 11 (№№26, 40, 70, 71, 88, 104, 113, 118, 121, 157, 168);

  - спеціалізованих шкіл – 5 (№№75, 80, 85, 119, 155);

  - навчально-виховний комплекс – 1 (№15);

  - гімназія – 1 (№163);

  - вечірня (змінна) школа  – 1 (№16).

  У 2012/2013 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах  відкрито  392 класи для 10828 учнів (середня наповнюваність складає 27,6).

   Позашкільна освіта, як невід’ємна складова неперервної освіти продовжує створювати умови для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей у вільний від навчання час. У районі творчо працюють   2 позашкільних навчальних заклади - Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» та Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №11.


 У 2012/2013 навчальному році позашкільною освітою охоплено 2481 вихованець шкільного віку:

  У ПДЮТ «ІСТОК» відкрито 87 гуртків для 1250 дітей, з них:

  - художньо-естетичного відділу – 49 гуртків для 715 дітей;

  - фізкультурно-спортивного та туристсько-краєзнавчого відділу - 12 гуртків для 190 дітей;

  - відділу науково-технічної творчості – 17 гуртків для 235 дітей;

  - соціально-реабілітаційного та гуманітарного відділу – 9 гуртків для 110 дітей.

 Дитяча юнацько-громадська організація «Сузір’я», яка об’єднує 18учнівських організацій,  формує активну громадську  позицію майбутніх лідерів.

У КДЮСШ №11 результативно працюють відділення за спеціалізацією:

    - боротьба  самбо – відкрито 25 груп (321 вихованець);

    - волейбол  – відкрито 12 груп (174 вихованець);

    - гімнастика  художня – відкрито 14 груп (146 вихованців);

    - стрільба стендова – відкрито 2 групи (15 вихованців);

    - теніс настільний – відкрито 16 груп (186 вихованців);

    - футбол – відкрито 23 групи (389 вихованців).

  З метою безперервного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, формування управлінської культури керівників навчальних закладів, удосконалення майстерності вчителів і вихователів дошкільних навчальних закладів на рівні району, надання практичної допомоги педагогічним працівникам у розвитку творчої майстерності та активізації їх творчого потенціалу науково-методична робота спрямована на реалізацію  методичної теми «Створення умов для якісної освіти засобами сучасного науково-методичного забезпечення».

    На базі навчальних закладів району створені  творчі групи вчителів, якіпрацюють за інноваційними програмами: «Розвивальне навчання», «Довкілля»,  «Крок за кроком»,  «Інформаційно – ціннісний підхід до формування навичок швидкого читання (Кушнір О.М.)», «Уроки у технологіях інтерактивного навчання» (Пометун  О.І.). Метою роботи педагогів - дошкільників є забезпечення цілісного і збалансованого  розвитку дитини, розвиток її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей при збережені дитячої субкультури та визнанні унікальності ролі дошкільного дитинства в становленні особистості.

 

  Районна система робота з обдарованими учнями розвивається у межах освітнього  проекту «Обдарована молодь» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2011-2015 роки. Щорічно оновлюється  інформаційно-аналітичний банк даних обдарованих дітей, що дає змогу відстежувати розвиток обдарованих учнів за рівнем їх досягнень. У 2012/2013 навчальному році у районному банку «Обдарованість» розміщена інформація про 606 учнів (5,6 % від загальної кількості учнів в районі), з них: 

 

 

За результатами участі в інтелектуальних змаганнях міського, обласного Всеукраїнського рівнів зарезультатами 2011/2012 навчального року 20 учнів району нагороджені стипендіями Харківської міської ради«Кращий учень навчального закладу», 4 учні району – стипендіями Президента України (Коновалов Сергій – випускник ХСШ № 119; Абді Рейдан – випускник ХСШ № 119) та стипендіями Харківського   міського голови «Обдарованість» (Артимович Марія – випускниця ХСШ № 80, Данильчук Данило – випускник ХСШ № 119).

Управління освіти та навчальні заклади працюють над створенням умов для розвитку конкурентоспроможної інформаційно-комунікаційної інфраструктури району  та єдиного освітнього інформаційного простору.  Інформаційно-комунікаційні технології ефективно впроваджуються у всі напрями діяльності  навчальних закладів: безпосередньо в освітній процес; управлінську діяльність; бібліографічну діяльність; дослідницьку діяльність; збір, накопичення і обробку методичної інформації, створення фонду науково-методичної інформації;  навчання і  самоосвіту. Протягом 2012 року навчальні заклади стали призерами міських етапів конкурсів у напрямі інформатизації:

  - у міському етапі конкурсу на кращий дистанцій курс серед вчителів ЗНЗ 4 вчителі району посіли призові місця в номінаціях: «Математика» - Довгань Н.П. (ХСШ №75), отримала диплом І ступеня; «Українська мова та література» - Ковтун Л.А. (ХСШ №85) - диплом ІІ ступеня; «Хімія» - Набоковa А. Ю. (ХЗОШ №71) - диплом ІІ ступеня; «Біологія» - Семенович Н.Д. (ХЗОШ №113) -  ІІІ ступеня.

  - у міському етапі конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ – 2012» у номінації «Інформаційні технології в дошкільній освіті» ДНЗ №407 посів І місце, у номінації «Школа дистанційного навчання» ХГ №163 – І місце, у номінації «Кращий шкільний портал»: ХЗОШ №70 – І місце.Таким чином, управлінська діяльність управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради спрямована на реалізацію парадигми освіти, яка визначає нові змістовно-ціннісні орієнтири освітнього процесу, що вимагає переосмислення та визначення ролі загальної середньої освіти як життєво необхідної умови забезпечення складових будівництва держави, розвитку економічної, суспільної, культурно-духовної, технологічної, інформаційної сфер та забезпечення реального права громадян на здобуття якісної базової та повної загальної середньої освіти, здобуття професії, а також формування конкурентноздатності на внутрішньому та зовнішньому ринках праці.

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark