Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 3 гостя.

Карта сайту

Дошкільний вік - фундамент здоров'я та інтелекту

Теги: Дошкільна освіта

    Дошкільний вік - яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини. Саме в цей період починається процес соціалізації, встановлюється зв'язок дитини зі світом людей, природи, предметним світом. Відбувається залучення до культури, до загальнолюдських цінностей. Закладається фундамент здоров'я.

 

   Згідно зі статистичними даними в місті Харкові проживає 67 017 дітей від народження до шести років. У місті функціонує 216 навчальних закладів різних типів і форм власності, в яких навчається і виховується 38505 дітей від року до шести. Охоплення дітей дошкільною освітою в середньому становить 68% від загальної кількості дітей відповідного віку. Охоплення дітей 5-ти річного віку дошкільною освітою - 99%
   З метою забезпечення юних харків'ян місцями в дошкільних навчальних закладах у місті успішно реалізована програма «Розвиток дошкільної освіти м. Харкова на 2007-2010 роки». В рамках реалізації програми мережа садів збільшилася на 8 одиниць; додатково відкрито 212 груп для більш ніж 4-х тисяч дошкільнят, що відповідає 17 повноцінним дитячим садам. Уперше за 18 років з 2006 року в Харкові не закривалися, а відкривалися дитячі садки і групи. Ця робота цілеспрямовано продовжується і зараз.
   У 2010 році рішенням сесії Харківської міської ради прийнято Комплексну програму розвитку освіти м. Харкова на 2011-2015 роки, яка включає детально розроблені заходи щодо поетапного відкриття груп та дитячих садків. З 1 вересня 2011 року відновлять свою роботу після капітального ремонту 2 дитячих садка: № 345 комбінованого типу для дітей з порушенням мови в Червонозаводському районі та № 275 в Ленінському районі.
   П'ятий раз новий навчальний рік у Харкові буде починатися з відкриття нових дитячих сад
ків. У функціонуючих дитячих садах з 01.09.2011 планується відкрити додатково 30 груп для понад 500 дітей. У знову відкритих дитячих садках і групах за кошти міського бюджету отримуються нові меблі, технологічне обладнання для харчоблоків, пральні машини, виконуються ремонтні роботи.
В системі дошкільної освіти міста Харкова працює близько 3443 педагогічних працівників. Вели
ка частина з них – це вихователі, від мудрості і терпіння, яких залежить благополуччя і подальша доля кожної дитини.
   З метою підвищення престижності професії, виявлення і підтримки талановитих педагогів у Харкові всьоме проводиться міський конкурс професійної майстерності «Вихователь року». Особливу популярність цей конкурс набув в останні п'ять років, коли в міських етапах переможці визначаються у кожній номінації і протягом року отримують доплату в розмірі 1000 гривень.
   «Вихователь року» завжди відкритий оновленням, натхненний віяннями часу, повний яскравих незабутніх вр
ажень. Ось і цього року його чекала серія блискучих нововведень. Уперше в конкурсі дебютували відразу кілька номінацій: «Вихователь груп раннього віку», «Вихователь груп дошкільного віку», «Музичний керівник», «Вихователь-методист».А разом з ними 35 дебютанток, які представляли всі райони нашого міста і Харківський дитячий будинок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Сім'я».
З метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, поширення педагогічного досвіду науково-методичним педагогічним центром проводилися міські семінари, які мали на меті сприяння розвитку вміння творчо планувати навчально-виховний процес у дошкільних закладах відповідно до вимог Базової програми «Я у Світі», розкриття нових форм взаємодії практичних психологів і педагогів, вдосконалення роботи дошкільних установ міста щодо створення єдиного освітнього простору: дитячий сад - сім'я - школа.
   Дошкільне дитинство - час первісного становлення особистості, формування основ самосвідомості й індивідуальності дитини. Вдалим кроком на цьому шляху стало впровадження в дошкільних навчальних закладах міста Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».Завдяки освоєнню чотирьох основних сфер життєдіяльності: «Природа», «Культура», «Люди», «Я Сам» відбувається цілісний розвиток дитини.

   Упровадження сучасних освітніх технологій, спрямованих на охорону і зміцнення здоров'я дітей, на розвиток і підтримку дитячої пізнавальної та творчої ініціативи, на полікультурну й інклюзивну освіту і багато іншого познайомило дошкільне педагогічне співтовариство зі світовим досвідом у цих питаннях, привело до пошуку власних рішень, реалізації вдалих практик у своїх дитячих садах. У ДНЗ міста успішно впроваджуються інноваційні технології. Найпоширеніші з них такі: технологія вирішення винахідницьких задач (автор Г. С. Альтшуллер), що впроваджується в 55 ДНЗ міста (28,2%), технологія Монтессорі – 23 установах (11,8%); технологія раннього навчання читанню і рахунку (автор М.Зайцев) - 26 ДНЗ (13,3%). Здоров’язбережувальні технології у своїй діяльності використовують 43 ДНЗ (22,1%); елементи гуманістичної педагогіки В.А. Сухомлинського – 13 ДНЗ (6,7%); ігрові технології Б. Нікітіна – 7 ДНЗ (3,6%); технологію навчання ранньому читанню за Гленом Доманом – 9 ДНЗ (4,6%). Цікавий досвід проведення «Ранкових зустрічей» у рамках Міжнародного проекту «Обличчям до дитини» (автори А. Вінницька, Г. Дитиняк), які стали традиційними в 4 ДНЗ (2,1%) міста.
 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark